Galerie Kočka Rámování obrazů

Rámování, paspartování a laminace obrazů a plakátů

Kromě prodeje obrazů a plakátů se zabýváme též rámováním obrazů, jejich laminací a paspartováním. Zde se o jednotlivých technikách můžete dozvědět více.

 

Rámování obrazů

Obrazy, obrázky, plakáty rámujeme do dřevěných a kovových obrazových lišt mnoha profilů a barevných odstínů.

Zarámujeme Vám jakýkoliv obrázek, plakát, výšivku, fotografii i kresby. Lištu a způsob rámování si vyberete přímo na naší prodejně, kde Vám odborně poradíme. V naší nabídce rámování najdete řadu technik, které obrazům dávají svůj ojedinělý vzhled.

Zastřelovací pistole pro rámování
Zastřelovací pistole pro rámování.

Jednou ze základních technik rámování obrazů je klasické rámování, kdy se reprodukce, plakát, či jiný objekt vloží do vybraného rámu se sklem a upevní se zastřelovací technikou. Obrazy se mohou dále vylepšit paspartou, sklo nahradit laminační fólií s různým strukturovaným povrchem nebo zvolit jiné techniky. Volíme vždy tu nejprospěšnější kombinaci, aby hotový výrobek byl podle představ zákazníka.

Laminační technologie

Vakuová laminace za tepla je důležitou součástí rámařských technik vzhledem k výhodám, které zákazník nalaminováním získá. Největším kouzlem uvedené technologie je vyřazení potencionálně nebezpečného skla z rámu ( celkové snížení hmotnosti rámu ) a automatické včlenění UV-filtru na laminovaný objekt.

Ideálním podkladem pro laminování levnějších objektů jsou pěnové desky, ale lze nalepovat a laminovat také na sololit či papírový karton. Technologie léta rozšířená v rámařství na západě od našich hranic si získává stejně silné postavení i u nás.

Obraz před a po laminování
Obraz před a po laminování.

Během pracovního cyklu laminovacího stroje dojde pomocí vakua a teploty k nalepení reprodukce na podklad. A dále k jejímu polaminování vybranou folií pro povrchovou úpravu plakátů, uměleckých tisků, fotografií, aj.

Stroje pro nalepovaní a povrchovou úpravu ( laminaci )
Stroj pro nalepovaní a povrchovou úpravu ( laminaci ).

Laminovací proces je nevratný, zajistí tak dokonalé vyrovnání reprodukce. Nastavení laminace na povrch díla zajišťuje ochranu proti znečištění, vlhkosti či poškození, takto upravené reprodukce nepotřebují dále sklo či plexisklo.

Laminovací technika
Laminovací technika.

Laminováním lze docílit vzhledu stejného, jako mají plátna. Slouží k tomu hrubé, střední a jemné linky, které imitují strukturu povrchu plátna.

Paspartování

Paspartování je vyřezání požadovaného tvaru ( obdélník, čtverec, kruh, ovál i složitější tvary ) do vrstveného kartonu s barevnou horní vrstvou, kdy řez je bílý a zkosený. Tato technologie se provádí na speciálních paspartovacích strojích, ručních nebo dnes už digitálně řízených počítačem.

Barevné pasparty
Barevné pasparty.

Paspartováním obrazu se zdokonaluje rámovaný objekt, který je třeba zvětšit nebo barevně doladit.

Ukázka paspartů Ukázka paspartů Ukázka paspartů
Ukázka výřezu paspart.

Kontaktní formulář

Kontaktní formulář

Máte-li nějaký dotaz k rámování obrazů, paspartovaní či laminaci, či byste si snad u nás rádi nechali něco zarámovat, tak směle použijte tento formulář. Pokusíme se Vám na dotaz odpovědět co nejdříve.
Pozn.: Všechny položky jsou povinné.